Протокол № 1

ПРОТОКОЛ  №1   (16.08.2017р )

        проведення засідання робочої групи з питань надання земельних ділянок учасникам АТО

 

Присутні :

1.     Федоришин Василь Іванович – голова робочої групи

2.     Саулко Наталія Олександрівна  - секретар робочої групи

3.     Майданюк Віталій Михайлович

4.     Болюх Олександр Володимирович

5.     Воронін Андрій Андрійович

6.     Злощинський Олександр Миколайович

7.     Стус Галина Павлівна

8.     Черкевич Олексій Анатолійович

9.     Голоднюк Валерій Михайлович

10.Ліщина Микола Миколайович

11.Щур Юрій Борисович

12.Шевчук Вадим Олегович

    Запрошені

1.     Попов Михайло Антонович

2.     Барчина Йосип Петрович

3.     Гуменюк Любов Володимирівна

4.     Керніцький Михайло Григорович

5.     Чайна Володимир Васильович

6.     Фрідкін Інна Михайлівна

     Відсутні:

1.     Гавліцький Микола Йосипович

2.     Боднарчук Сергій Васильович

3.       Дроздовський Василь Вікторович

4.       Тесля Олег Валерійович

5.       Вельган Валентина Миколаївна

Прийняли участь у засіданні:

1.Симонишина Валентина Анатоліївна

2.Івасько Василь Леонідович

 

Відкрив засідання Федоришин В.І. , якій повідомив присутнім,що наш район залишився один на область , який не забезпечив всіх учасників АТО землею. На сьогодні ще 58 чол. не забезпечені, найбільше по м.Шаргороду -35чол. та с.Слободі-Шаргородській  -10 чол. Районною радою було проведено роботу та встановлено поіменно по кожній сільській раді тих хто ще не отримав свій пай(списки додаються) .

Слово для інформації надав Барчині Й.П. який повідомив , що в міській раді більше земель запасу не має та що вже є домовленість з Флентюком Г. на 17 чол. та Кокизою М.на 10 чол., а 50 га було віддано в оренду.

Злощинський О.М. –  цю проблему депутати районної ради вирішити не зможуть, тому що це не в їх компетенції, а необхідно спілці АТО підготовити списки, уточнені та вирішувати питання на рівні райдержадміністрації .

Поступило питання від Іваська В.Л. про те що в Пеньківській сільській раді виділяли землю по 50 соток.

Попов М.А. відповів що районна рада разом з депутатами та головами територіальних громад працює над питанням забезпечення землею АТОвців, наприклад по Руданському вже знято проблему, але вплинути на орендаря не маємо права.

По Пеньківській сільській раді ситуація така, що учасники АТО відмовляються брати ту землю, яку може надати сільська рада (4гапід пасовищем)

Федоришин В.І. – в районі є 197,57 га зарезервованих ще вільних земель, які можуть бути передані у власність учасникам АТО, тому пропоную працівникам Держгеокадастру разом з землевпорядниками та АТОвцями виїжджати  безпосередньо на місце , потрібно дослідити землю.

Майдан юк В.М. – є не доопрацювання спілки АТО (не має конкретних  списків) і є ті, що можливо захотять отримати  грошову компенсацію за пай, потрібно провести роботу з тими хто ще не отримав землю. Також багато орендарів готові платити за пай навіть ще не на обробленій землі , але вже переданій йому в оренду на загальних підставах.

В ході роботи було адресоване питання Шуру Ю.Б. про те , що робить комісія по роботі з учасниками АТО створеною при райдержадміністрації, на що присутні отримали відповідь, що комісія вирішує питання по пільгам, по здоров’ю , по воді, але ніяк не може вплинути на орендаря  і не вирішують питання по питанню розподілу земель.

         Попов М.А. – підсумовуючи роботу робочої групи можна узагальнити наступні пропозиції :

1.     В разі, якщо будуть внесені зміни до постанови №413 КМУ пропонувати отримати  грошову компенсацію за пай.

2.     Направити в відділ Держгеокадастру тих кого не влаштовують земельні ділянки по територіальним громадам, так як землю можна отримати будь де .

3.     Разом: працівникам відділу Держгеокадастру,сільським головам із землевпорядниками та АТОвцям виїжджати на місця для вивчення земельних ділянок на місцях

4.     Відділу Держгеокадастру вести детальний облік.

Федоришин В.І. – про виконану роботу прошу прозвітувати на наступному засіданні, яке ми можемо запланувати провести через  12 днів.

 

Заступник голови районної ради,

 голова робочої групи                                                                          Федоришин В.І.