10 позачергова сесія 7 скликання

Про звернення депутатів районної ради по забезпеченню права населення Шаргородського району на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості

Результати поіменного голосування

1 стор

2 стор

                                                                    
            

У К Р А Ї Н А

ШАРГОРОДСЬКА РАЙОННА РАДА

Вінницька область

 

Р І Ш Е Н Н Я № 154

 

23 січня 2017 р.                                                                    10  сесія 7 скликання

 

 

Про звернення депутатів районної ради по забезпеченню права населення Шаргородського району на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості

 

 

            Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  районна рада

 

            В И Р І Ш И Л А :

 

 1.  Затвердити текст звернення депутатів районної ради щодо порушення права населення Шаргородського району на гарантований своєчасний доступ до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України,  Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради (додається).

 

2. Виконавчому апарату районної ради направити дане звернення Президенту України, Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров’я України та Вінницькій обласній державній адміністрації, Вінницької обласної Ради.

 

 

 

            Голова районної ради                                         Михайло Попов

 

 

 

Звернення депутатів Шаргородської  районної ради 7 скликання

 до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України,  Вінницької обласної державної адміністрації,

Вінницької обласної Ради

 

Ми, депутати Шаргородської районної ради, глибоко стурбовані тим, що відповідно до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області у Шаргородському районі та м. Шаргород передбачається лікарня планового лікування, що  позбавить жителів даного регіону якісних медичних послуг.

Шаргородський район по площі і кількості населення являється одним з найбільших в Вінницькій області, а серед семи районів, які ввійшли в Могилів-Подільський  медичний округ являється найбільшим. Матеріально-технічна база є найкращою.

Площа району становить 1137 кв.км. В районі проживає 57 842 особи, яких обслуговує Шаргородська ЦРЛ. На теперішній час, Шаргородська ЦРЛ є лікарнею інтенсивного лікування, має сучасний майновий комплекс, потужні відділення, з сучасним обладнанням для роботи.

При зміні профілю лікарні, жителі району змушені будуть їхати за 60 – 100 км, щоб отримувати спеціалізовану медичну допомогу.

При формуванні такої пропозиції не було враховано специфіку географічного розташування Шаргородського району. Відстань до найближчої лікарні інтенсивного лікування перевищує 60 км, що не гарантуватиме своєчасну доставку пацієнта з віддаленого населеного пункту. Це суперечить Постанові Кабінету Міністрів № 932 від 30.11.2016 р. «Про порядок створення госпітальних округів».

В 2016 році Шаргородська ЦРЛ запроваджує стандартизацію ДСТУ ISO9001:2009 згідно міжнародним вимогам.

В грудні 2016 року відбулась акредитація на підтвердження вищої кваліфікаційної категорії.

В 2015 році Шаргородська ЦРЛ  підтвердила звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Тільки 5 лікарень в області мають таке звання.

В листопаді 2014 року отримано безстрокову ліцензію відділенням трансфузіології Шаргородської ЦРЛ на заготівлю та переробку донорської крові. Тільки  4 райони в області мають таку ліцензію.

Клініко-діагностична лабораторія Шаргородської ЦРЛ акредитована в 2015 році на 5 років на вищу кваліфікаційну категорію.

Шаргородській ЦРЛ в хірургічному відділенні всі хірурги І і вищої кваліфікаційної категорії.

В хірургічному відділенні працює лазерний коагулятор (4 на область) при варикозній хворобі нижніх кінцівок.

Переведення лікарні на лікарню планового лікування веде за собою закриття пологового відділення та скорочення гінекологічного. Цього не можна допустити так, як це призведе до великої кількості пологів на дому та в транспорті, що збільшить кількість ускладнень та погіршення здоров’я жінок та немовлят, збільшить малюкову смертність. Зросте кількість занедбаних випадків захворюваності серед жіночого населення.  Закриються ще й такі стаціонари, як реанімаційний, хірургічний та інфекційні.

Переформатування лікарні принесе скорочення робочих місць майже в двічі. Нажаль, звільнять в основному молодь, адже в більшості колектив лікарні – це молоді спеціалісти. За цим піде міграція населення в пошуках роботи та зменшення кількості жителів району. Це люди котрі можуть створити сім`ї та народити дітей на Шаргородській землі. Пройде не так багато часу і як наслідок, зменшиться кількість дітей у школах та дошкільних закладах, а деякі села можуть зникнути із карти Шаргородського району і взагалі.

Таке не справедливе рішення викликає справедливе обурення  населення району і соціальну напругу.

Тому вимагаємо висловити недовіру заступнику голови облдержадміністрації Івасюку І.Д., директору департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Грабович Л.О.

Враховуючи вище викладене і з метою недопущення соціальної напруги, а також  в зв’язку з реформами в медичній галузі, вимагаємо перепрофілювати Шаргородську ЦРЛ в багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування І типу, для забезпечення жителів Шаргородського району спеціалізованою медичною допомогою і наближенням медичних послуго до людей.