Різдвяна Вінниця з інклюзивним середовищем

Вперше 10 січня 2020 року було організовано одноденну різдвяну екскурсію до м. Вінниці, за сприянням Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Шаргородської районної ради. До заходу долучилися  педагогічні працівник, які працюють за інклюзивною формою навчання, батьки, які виховують дітейз ООП, а також спеціалісти КУ ІРЦіз своїми власними дітьми.

Екскурсія – це чудова можливість дізнатись багато нового та цікавого в чому вже не вперше переконуємося. Екскурсії покликані сприяти формуванню патріотизму, любові до рідного краю, бажанні оберігати та примножувати культурні, національні та природні багатства нашої держави, а також та не забувати наші традиції, які передаються нам від  прадідів.

Першим пунктом насиченої програми було відвідано Вінницький будинок дитини «Гніздечко», де всі учасник заходу мали можливість познайомитись з вихованцями та педагогічним колективом, які залюбки розповідали свої грандіозні плани на 2020 рік (хай у них все вдасться).

Далі різдвяний маршрут продовжив свій рух до резиденції Діда Мороза, де діти залюбки фотографувались біля різдвяних композицій, героїв улюблених мультиків та казок; дуже вразиввсіх –Вертепз новонародженим Ісусом. 

Мали змогу відвідати вхолі Вінницької міської ради  виставку дідухів, яких там близько 30. Над солом’яними символами Різдва працювали майстри з різних районів Вінниччинив тому числі йнашого району.

Через Європейську площу  помандрували з різдвяною колядоюдо Вінницької академії неперервної освіти, де тепло зустріли у відділі «Обласний ресурсний центру підтримки інклюзивної освіти», методист Людмила Молошнюк. По дорозі до ресторану швидкого харчування учасник зібрання мали змогу придбати сувеніризі Львова та поласувати смаколикамина тій же площі. Традиційно тепло та смачно прийняв нас  Mcdonalds.

Екскурсія все набирала потужних обертів і ми вже розважались біля центральної ялинки – красуню було видно з далеку, ні би то кличе: - Ходіть до мене! Словами не передати. Фото все розкажуть…

Провівши на теренах району Благодійну різдвяну акцію «Подих янгола» було зібрано теплі речі длядітей Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», зустріч пройшла на одному подиху,було цікаво всім, і на майстер-класі, який був адресований для дітей, а також для фахівців, які працюють з дітьми з особливими освітінми потребами. Всіх вразила  розповідь заступника директора Центру Наталії Головко, які були перші кроки їхньої команди щодо спільних ідейта відкриття такого потрібного в той час Центру-ми  Вами пишаємося.

Програмабула дуже цікавою та змістовною. На завершення  начищеного заходуучасники мали можливість відпочити  у розважально-відпочивальномуцентрі SkyPark«Шок», справді назва співпадає побаченому -  різновидності сучасних, новітніх розвивальних технологій для дітей перевищила всі  наші сподівання.

Екскурсія насправді була  вдалоюта захоплюючою. Спочатку спостерігалась скованість дітей та батьків, але поступово  спілкування перетворилось на теплі,  доброзичливі, щирі розмови у дружньому колі… Для дітей з особливими освітніми потребами такі подорожі дозволяють розширювати коло спілкування, знаходитинових друзів, емоційнота позитивнозабарвлювати своє життя… 

По закінченню екскурсії батьки та діти висловили щиру вдячність працівникам комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Шаргородської районної ради за пізнавальну екскурсію, гарний відпочинок у невимушеній обстановці, масу позитивних емоційта вразила простота фахівців та людяність їхніх сердець. 

На зворотному шляху всі учасники швидкоплинної (19:00 год) екскурсії міцно спали в автобусі та потайки посміхались нібито чекаючи наступних пригод… 

З повагою та шаною

Альона Куцолапська,

директор КУ  ІРЦ

 

                  

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр»

Шаргородської районної ради

___________А.Куцолапська 

 

ПОГОДЖЕНО

Голова

Шаргородської районної ради

_______________М.Попов

 

 

                            

 

Програма

одноденної екскурсії

до м. Вінниці

  10.01.2020року

Тема одноденної екскурсії:

«Різдвяна Вінниця з інклюзивним середовищем»

 

Мета екскурсії: ознайомлення з системою роботи Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» щодо виконання плану заходів з реалізації надання корекційно-розвиткових занять для дітей з інвалідністю; набуття спеціально-реабілітаційних  навичок фахівців, які працюють з дітьми з ООП, а також  щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності у закладах, які втроваджують або працюють за інклюзивною формою навчання 

 

з/п

Час проведення

Зміст заходів

Відповідальний

 

 

 

 

1

08.00-08.45

Реєстрація учасників екскурсії

Куцолапська А.М.,

директор КУ ІРЦ

2

08.50–09.00

Від’їзд до м. Вінниці

 

3

11.00 - 11.10

Приїзд до м. Вінниці  

 

4

11.10 - 12.00

Екскурсія до Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»:

 

 

Демко С.В.,

директор Центру «Обрій»;

Головко Н.О.,

заступник  директора центру

Майстер-клас для дітей «Виготовлення різдвяного янгола»

Круглий стіл для спеціалістів, які працюють з дітьми ООП

Месенджер длябатьків«Чужих дітей не буває»

5

12.00 – 12.15

Відвідування Вінницького обласного дитячого будинку «Гніздечко»

Басюк М.Н.,

директорДБ

6

12.15 -13.00

Delicious lunch. Ресторан «Добробут»

Іванкова О.В.

бухгалтер

6

13.10 - 13.25

Різдвяні колядки у Вінницькій академії неперервної освіти

Сендик В.Р.

практичний психолог

7

13.25 -14.00

Зимові розваги у резиденції Діда Мороза

Кирилюк О.Г.

корекційний педагог

8

14.00 – 16.00

 

Розважально-відпочивальний центр «Шок»SkyPark

Музика Л.А.

вчитель-логопед

9

16.10 – 16.15

Від’їзд до м. Шаргорода

 

10

16.15 - 16.30

 

Підведення підсумків екскурсії

 

Куцолапська А.М.

директор

11

18.00

Приїзд до м. Шаргород